Адвокат Сливченко Ю. PDF Друк e-mail
Написав Адвокат Лагутін   
Неділя, 08 квітня 2012, 12:14

  

  05.04.2012 р. біля 18 години на «гарячу лінію» Комітету захисту професійних прав адвокатів ВГО «Рада адвокатів України» (далі за текстом Комітет) надійшло повідомлення від адвоката Сливченко Юлії Вікторівни, про те, що вона прибула разом зі своєю клієнткою, та чоловіком клієнтки,  до Святошинського РУ ГУ МВС України у м. Києві, для дачі пояснень у зв’язку з поданою її клієнткою заявою про злочин стосовно вчиненого щодо неї факту вимагання. Працівники міліції провели її саму та її клієнтку до 211 кабінету, а чоловіка клієнтки, у якості свідка,  теж завели в приміщення РУ, але у який кабінет не відомо. У кабінеті 211  замість нормального процесу опитування не встановлені працівники міліції (посвідчення відмовляються пред’являти) розпочали вчиняти тиск на клієнтку адвоката Сливченко Ю.В., та вимагати від неї визнати, що це насправді вона намагається у такий спосіб вимагати грошей у своїх кривдників. Все це відбувалось не зважаючи на присутність адвоката. При цьому на адвоката теж вчинюється тис з метою перешкодити їй здійснювати надання правової допомоги своїй клієнтці. При цьому працівники міліції поводять себе по хамські, погрожують, забороняють висловлюватися та робити будь-які письмові нотатки, намагаються із застосуванням фізичного впливу відсторонити адвоката від здійснення свого професійного обов’язку, надання правової допомоги своїй клієнтці.

   Відразу після отримання даного повідомлення Комітетом було сформовано групу оперативного реагування у складі адвокатів: Олексія Лагутіна, Дмитра Федоренко, Дмитра Пархоменко та Олега Живиці, яка невідкладно виїхала на місце події. Одночасно з виїздом групи оперативного реагуванням, членом Комітету Кюджиєвим Таріелем Павловичем, який входить до складу громадської ради при ГУ МВС України у м. Києві, про даний інцидент було поінформовано начальника Святошинського РУ ГУ МВС України у м. Києві Гладика Ю.П. Начальник РУ відреагував досить швидко, і вже через декілька хвилин адвокат Сливченко Ю.В., разом з двома працівниками міліції, які здійснювали тиск на неї та її клієнтку, були запрошені до кабінету заступника начальника Святошинського РУ ГУ МВС України у м. Києві Шлапака І.П. для з’ясування ситуації. При цьому клієнтку адвоката було виведено за межі РУ.

   Шлапак І.П. вислухав як своїх підлеглих так і адвоката, та повідомив, що у зв’язку з такою конфліктною ситуацією він особисто прийме пояснення у постраждалої особи, але лише після наради, яка мала розпочатись з хвилини на хвилину. Очікувати закінчення наради Сливченко Юлія пішла на подвір’я  РУ, де знаходилась її клієнтка. В цей час прибули адвокати з групи оперативного реагування.

  Враховуючи, що клієнтка адвоката Сливченко Ю.В. ще не була опитана, старшим групи оперативного реагування Лагутіним О.О. прийнято рішення залишитись на місці події, до того часу поки допомога адвоката Сливченко Ю.В. вже не буде потрібна. Прочекавши  майже дві години, адвокати довідались, що заступник начальника РУ Шлапак І.П. залишив приміщення Святошинського РУ, і його цього дня вже більше не буде. Тобто не було кому опитати клієнтку адвоката Сливченко Ю.В. Але в приміщенні РУ ще залишався чоловік її клієнтки, який чомусь не відповідав на телефонні дзвінки. Стало зрозуміло що й цій людині потрібна допомого. Для надання йому правової допомоги адвокат Сливченко Ю.В. негайно уклала відповідний договір зі своєю клієнткою. На виконання вказаного договору адвокат Сливченко Ю.В. пішла до приміщення РУ, з’ясовувати де знаходиться її новий клієнт. Невдовзі повернувшись пані Юлія повідомила, що працівники чергової частини Святошинського РУ відмовляються повідомити її де знаходиться особа на надання правової допомоги у неї укладений договір. Після чого члени групи оперативного реагування Комітету, разом з адвокатом Юлією Сливченко зайшли до приміщення Святошинського РУ ГУ МВС  України в м. Києві за для з’ясування підстав порушення професійних прав адвоката та контролю щодо допуску адвоката до другого клієнта.

Відповідна заява про допуск адвоката була здана до чергової частини РУ. Після неодноразового спілкування з працівниками Святошинського РУ ГУ МВС України в м.Києві адвоката було допущено до виконання своїх професійних обов’язків.

Біля 22 години адвокат Юлія Сливченко з кліентами та членами групи оперативного реагування Комітету залишили Святошинське РУ ГУ МВС України в  м.Києві.

alt
Останнє оновлення на Неділя, 22 квітня 2012, 19:55
 
Подобається матеріал? Поділись с друзями Опубликовать в TwitterНаписать в FacebookПоделиться ВКонтактеВ Google BuzzЗаписать себе в LiveJournalПоказать В Моем МиреВ дневник на LI.RUПоделиться ссылкой на Я.ру
РАДА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ, Київ