Адвокатів РАУ Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності запросив взяти участь у круглому столі на тему: «Участь релігійних організацій у формування законодавчих ініціатив у сфері пенітенціарної політики» PDF Друк e-mail
Написав Адвокат Ігор Свєтлічний   
Вівторок, 29 травня 2012, 20:39

29 травня 2012 року Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності у співпраці з Національною експертною комісією з питань захисту суспільної моралі та Українською міжконфесійною християнською місією "Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі", провів «круглий стіл» на тему: «Участь релігійних організацій у формуванні законодавчих ініціатив у сфері пенітенціарної політики». 

Відеосюжет про круглий стіл з телеканалу "РАДА" Подивитись на http://youtu.be/z14NImVKIME ..

У заході взяли участь народні депутати, представники Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Державної пенітенціарної служби, Верховного суду, Асоціації українських правників, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, неурядових організацій, члени Ради адвокатів України адвокати Валентин Степ'юк, Олексій Лагутін, Ігор Свєтлічний, Максим Скітейкін, Олександр Басс та інші.  


Голова Комітету Віктор Швець повідомив, що Україна займає 10-є місце в світі за кількістю ув'язнених: у 183 установах пенітенціарної системи утримується понад 153 тисячі осіб. Однією з актуальних проблем, яка потребує якнайшвидшого розв'язання, голова Комітету назвав перенаповнення тюрем і СІЗО. "Для розв'язання цієї проблеми ми працюємо над гуманізацією українського кримінального законодавства: декриміналізовано частину злочинів, які не пов'язані з позбавленням волі. Щоб у в'язницях не виховували нових злочинців, а звільнені з місць позбавлення волі більше туди не поверталися. Це і є одним з головних наших завдань, і в цьому без Бога і Церкви нам не обійтись", - наголосив Віктор Швець.

Президент Асоціації українських правників Василь Костицький навів дані, згідно з якими кількість ув'язнених осіб, які відбували покарання зменшилась з 237 тисяч у 1997 року до 150 тисяч у 2012 році. Водночас, на 100 тисяч населення сьогодні за ґратами утримується 345 осіб, що вчетверо перевищує такий показник у країнах Західної Європи.

 

Учасники "круглого столу" заслухали і обговорили низку доповідей, в тому числі членів РАУ, щодо погляду як запровадити основні принципи релігійної свободи, визначені 12 конгресом ООН в Бразилії у квітні 2010 року на практиці в українських "місцях несвободи".

За результатами обговорення учасники ухвалили резолюцію, у якій вони звертаються до Президента України, Прем'єр-міністра та Верховної Ради започаткувати процес громадського обговорення й формулювання основних напрямків сучасної пенітенціарної політики України.


Cтаття повністю у Всеукраїнському юридичному журналі "Конфлікти і закони" - http://k-z.com.ua/pravovoi-aktsent/21812 Останнє оновлення на Четвер, 07 червня 2012, 09:37
 
Подобається матеріал? Поділись с друзями Опубликовать в TwitterНаписать в FacebookПоделиться ВКонтактеВ Google BuzzЗаписать себе в LiveJournalПоказать В Моем МиреВ дневник на LI.RUПоделиться ссылкой на Я.ру
РАДА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ, Київ