Справа адвоката Карпенка Д.В. PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Понеділок, 13 лютого 2012, 18:17

   17.08.2011 р. адвокат Карпенко Д.В. прибув до приміщення Соснівського районного суду м. Черкас для здійснення захисту підозрюваного Кучеренка В.Д. при розгляді подання слідчого про обрання останньому міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. У цей час Кучеренко В.Д. був доставлений працівниками міліції до цього ж суду та знаходився під арештом, на підставі протоколу слідчого про затримання у порядку ст. 115 КПК України. Строк затримання Кучеренка В.Д. закінчився о 16 годині 15 хвилин 17.08.2011 р. Але на вказаний час судом не було прийнято рішення про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Не дивлячись на вказане Кучеренко В.Д. продовжував знаходитись під арештом. Приблизно о 19 годині цього ж дня працівники міліції вирішили вивезти Кучеренка В.Д. з приміщення суду. Біля воріт вказаного суду знаходився адвокат Карпенко Д.В. який поцікавився у працівників міліції на яких підставах вони утримують його підзахисного, адже строк затримання у порядку статті 115 КПК України вже закінчився майже три години тому, а запобіжний захід у вигляді тримання під вартою йому не було обрано. Замість відповіді, працівники міліції накинулись на адвоката Карпенко Д.В., повалили на землю, наділи наручники та кинули у спецавтолобіль де вже знаходився Кучеренко В.Д. У спец автомобілі Карпенко Д.В. був підданий катуванню з боку працівників міліції. У подальшому Карпенко Д.В. був доставлений до приміщення УБОЗ Черкаської області, де катування над ним продовжились. Вцілому працівники міліції катували та знущались з адвоката Карпенка Д.В. понад годину, при цьому йому було завдано тілесних ушкоджень. Після чого його викинули за ворота УБОЗ. 

   Не дивлячись на викладене прокурору Черкаської області здалось, що саме адвокат напав на працівників міліції, у зв'язку з виконанням останніми своїх службових обов'язків, а тому він виніс наступну постанову:   

Постанова про порушення кримінальної справи відносно Карпенка Д.В. прокурором Черкаської області

Звісно на вказану постанову адвокат Карпенко Д.В. подав скаргу до Соснівського райооного суду м. Черкас, який скасував постанову про порушення кримінальної справи:

Постанова Соснівського районного суду м. Черкас від 13.09.2011 р. про скасування постанови про порушення кримінальної справи відносно адвоката Карпенка Д.М.

  Такому рішенню Соснівського суду передували інші важливі рішення апеляційного суду Черкаської області, які проклали шлях суду першої інстанції для винесення згаданого рішення. Так 17.08.2011 р. підзакисному адвоката Карпенка Д.В. Кучеренкові В.Д. таки було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Причому судове засідання по розгляду відповідного подання слідчого розпочалось лише близько 21 години, тобто майже через п'ять годин після закінчення строку його затримання у порядку ст. 115 КПК України. На вказану постанову адвокатом Карпенко Д.В. було подано апеляційну скаргу. Апеляційна скарга була відхилена повністю. Але за результатами розгляду апеляційної скарги адвоката, було прийнято дві окремі ухвали. Зокрема, у одній з ухвал було визнано незаконним утримання особи після спливу термінів передбачених ст. 115 КПК України і до вирішення судом питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 

Окрема ухвала Апеляційного суду Черкаської області від 02.09.2011 р. якою визнано незаконність утримання Кучеренко В.Д. станом на 19-00 17.08.2011 р 

Іншою ухвалою констатовано ряд порушеннь суду першої інстанції, у тому числі й недопустимість роботи у позаробочий час


Окрема ухвала Апеляційного суду Черкаської області від 02.09.2011 р. якою вказано на недоліки роботи Соснівського районного суду м. Києва при обранні запобіжного заходу Кучеренкові В.Д.


Знаю, що порушення констатовані у обох цих окремих ухвалах час від часу зустрічаються у практиці адвокатів, а тому впевнений, що тексти цих ухвал будуть корисні багатьом колегам.

Але поневіряння адвоката на цьому не закінчились. Прокуратура відмовилась визнати свою поразку та продовжила вчиняти незаконі дії. Так достаменно знаючи про наявність рішень судів Черкаської області, у порушення територіальної підсудності, прокурор вже Кіровоградської області порушив проти адвоката Карпенка Д.В. кримінальну справу по іннциденту який стався 17.08.2011 р. у м. Черкаси. І звісно теж звинуватив його у нападі на працівників міліції.

Постанова прокурора Кіровоградської області від 28.11.2011 р. про порушення кримінальної справи відносно адвоката Карпенка В.Д.

  Як не важко передбачити, що і на таку нахабну постанову прокурора було подано скаргу до Ленінського районного суд м. Кіровограда.

Ленінський суд зволікав з розглядом скарги на постанову про порушення кримінальної справи, та значно перевищив терміни які надаються процесуальним кодексом для прийняття рішення по таких категоріях справ. Крім того з дій судді Черненко І.В. явно вбачалась, що вона як може підігрує прокуратурі, та не бажає приймати законного рішення. І невідомо яким би було її рішення якби не інцидент який стався у 29.12.2011 р. у приміщенні Ленінського районного суду м. Кіровограда. Нагадю, що того дня працівники міліції напали на адвокатів які здійснювали захист адвоката Карпенка Д.В.  при розгліді скарги на постанову прокурора Кіровоградської області про порушення кримінальної справи відносно адвоката Карпенка Д.В.У результаті нападу адвокат Степ'юк  В.С. був схоплений та утримувався в кайданах майже чотири години. Адвокат Карпенко Д.В. був затриманий у порядку ст. 115 КПК України після оголошення суддею Черненко І.В. перерви на обід у судовому засіданні,  та утримувався у місцевому ІТТ ще добу. Цього ж дня, близько 17 години, суддя Черненко І.В. вийшла у нарадчу кімнату для прийняття рішення за скаргою. Як можна зрозуміти з тексту рішення судді, описані події значно на неї вплинули, оскільки майже вся мотивувальна частина її постанови, а це пять сторінок тексту, свідчить про те, що вона збиралась відхилити скаргу. І лише буквально у останніх абзацах п'ятої сторінки та на шостій сторінці, характер постанови змінюється і наводяться підстави для задоволення скарги.


Постанова Ленінського районного суду м. Кіровограда від 30.12.2011 р. про визнання постанови від 28.11.2011 р.про порушення кримінальної справи відносно адвоката Карпенка Д.М. - незаконноюПостанова Вищого спеціалізованого суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 29.11.2011 р. щодо відмови перегляду у касаційному порядку визнання незаконним порушення кримінальної справи відносно адвоката Карпенко Д.В. від 13.09.2011


 

Постанова Ленінського районного суду м. Кіровограда від 03.01.2012 р. щодо незаконності затримання адвоката Карпенка Д.В. 29.12.2011 р.

Апеляція прокурора на постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 30.12.2011 р.Ухвала апеляційного суду Кіровоградської області від 26.02.2012 р. прийнята за результатами розгляду апеляції прокурора на постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 03.01.2012 р. щодо визнання незаконним затримання адвоката Карпенка Д.В. 29.12.2011 р.

Прокуратура подала апеляційну скаргу на постанову Придніпровського районного суду м. Черкас на постанову про скасування постанови про відмову у порушені кримінальної справи по тілесним ушкодженням Карпенка

Останнє оновлення на Субота, 17 березня 2012, 15:08
 
Подобається матеріал? Поділись с друзями Опубликовать в Twitter Написать в Facebook Поделиться ВКонтакте В Google Buzz Записать себе в LiveJournal Показать В Моем Мире В дневник на LI.RU Поделиться ссылкой на Я.ру
РАДА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ, Київ